Czy dzień po krwawieniu z odstawienia mogę zajść w ciążę?

Witam. 26.12 (w niedziele) wzięłam ostatnia tabletkę. 3 dni temu (w poniedziałek) powinnam zacząć opakowanie, jednak odstawiam tabletki. 2 dni temu "skończyło mi się " krwawienie z odstawienia a wczoraj kochałam się  z chłopakiem bez zabezpieczenia.. Czy duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Istnieje pewna szansa na ciążę. Jeśli zamierza się odstawić tabletki, należy nie współżyć bez zabezpieczenia po wzięciu ostatniej tabletki. Czas po skończeniu opakowania nie jest już bowiem przerwą, nie następuje po nim wznowienie przyjmowania tabletek. Tak więc nawet stosunek odbyty w tym czasie może się skończyć ciążą. Wszystko zależy od tego, jak szybko po odstawieniu tabletek powróci jajeczkowanie. Trudno mi spekulować na temat szans. Proszę za dwa tygodnie wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!