Czy dzień stosunku, to dzień poczęcia dziecka?

Wcześniej już pisałam, ale podałam nieodpowiedni wiek ciąży. Na dzień dzisiejszy (12/09) moja ciąża ma długość 10 tygodni i 5 dni, przypomnę, że ostatni okres miałam 09/18, cykl o długości 34 dni.
Bardzo proszę o ponowne obliczenie moich dni płodnych i dzień, kiedy mogłam zajść w ciążę. Czy nadal może być to 10/10, w tym dniu miałam stosunek (wcześniejszych nie pamiętam, choć na pewno były). Nie rozumiem też pewnych rzeczy, bardzo również proszę o wyjaśnienie.
Obliczając na kalkulatorach wiek mojej ciąży to 12 tygodni, po USG lekarz stwierdził powyższą długość ciąży, więc która jest prawidłowa? Jak powinnam to liczyć? Czy dzień stosunku, to dzień poczęcia dziecka? Jeśli nie, to w jakie dni powinien odbyć się, żeby zajść w ciążę.
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź i życzę miłych i spokojnych Świąt:)

Witam serdecznie!
W cyklu, w którym doszło do zapłodnienia, dni płodne miały miejsce między 4 a 11 października, przy założeniu, że cykl trwał faktycznie 34 dni. Gdyby nie doszło do żadnego opóźnienia, to owulacja miała miejsce 8 października i w tym dniu doszło do zapłodnienia. Do zapłodnienia mogło dojść ze stosunku z tego dnia, jak i sprzed całego tygodnia, gdyż tyle właśnie mogą przeżyć plemniki.
Kalkulatory wyliczają Pani wiek ciąży na podstawie daty Pani ostatniej miesiączki. Tak też liczy zawsze lekarz.
Badanie USG ocenia rozwój dziecka i ocenia jego wzrost. Musi Pani wziąć pod uwagę indywidualny rozwój dziecka (może rosnąć szybciej/wolniej), jak i ewentualne wydłużenie Pani ostatniego cyklu, które mogło doprowadzić do opóźnienia owulacji. Wynik badania USG bardzo rzadko pokrywa się co do dnia z datą ostatniej miesiączki, dlatego lekarze oceniają wiek ciąży właśnie na podstawie daty ostatniej miesiączki.
Pozdrawiam