Czy E. coli jest niebezpieczna w czasie ciąży?

Witam serdecznie!
Jestem po dwóch poronieniach, w związku z tym mam zalecone badanie pod tym kierunkiem. Wszystkich wyników jeszcze nie mam, ale z tych, co do tej pory otrzymałam, wynika, że z posiewu bakteriologicznego moczu wyhodowano bakterię E. coli (z rzędu 10000/ml).
Czy ew. ten szczep bakterii mógł być przyczyną ostatniego poronienia? Czy tego typu bakteria jest niebezpieczna dla rozwijającego się zarodka? Poronienie nastąpiło w 9 tyg. ciąży.
Proszę o odpowiedź.
Dziękuję,
Beata

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!

Zakażenie dróg moczowych nie oznacza, że zakażenie jest w pochwie i nie miało bezpośredniego wpływu na poronienie. Wykonanie posiewu z pochwy teraz nie powie, czy zakażenie było w czasie poronienia. Oczywiście zakażenie dróg rodnych jest jedną z częstszych przyczyn poronień obok wad genetycznych.

Przy poronieniach nawykowych możecie Państwo zgłosić się także do poradni genetycznej.

Z poważaniem