Czy fast foody i alkohol powodują nadwagę?

Dzień dobry. Chcę jeszcze dodać że kiedyś nie miałam problemu z nadwagą, miałam wręcz niedowagę, w wieku 20 lat ważyłam 52 kg. Później zaczęłam brać pigułki hormonalne, rzuciłam palenie i zaczęłąm się niezdrowo odżywiać. Często jadłam słodycze, dania typu fat food okazjonalnie też alkohol. Podejrzewam że to przez to ta nadwaga. Pozdrawiam i dziękuję.
ponad rok temu

Natomiast zdrowa dieta, bagata w warzywa i produkty pełnoziarniste oraz chude produkty białkowe z pewnością przyniosie efekty. Przypominam, że najważniejsza jest regularność - powinno się jeść 5 posiłków dziennie o stałych porach, a między nimi niczego nie pojadać.

Do tego ćwiczenia w domu i redukcja masy ciała o 15kg jest możliwa w ciągu 4 miesięcy.