Czy grozi mi dalsze skracanie się szyjki macicy?

Moja szyjka macicy na długość 39 mm w 5 m-cu ciąży. Czy grozi mi szybkie jej skracanie? Jak szybko może się skracać? Pomóżcie. Czekam na odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Norma długości szyjki macicy na tym etapie ciąży wynosi 38-42 mm. Posiada więc Pani szyjkę o idealnej, wzorcowej długości. Proszę się nie niepokoić i spokojnie oczekiwać rozwiązania.

Pozdrawiam serdecznie!