Czy gruczolakowłókniak może boleć?

Dzień dobry! W lewej piersi mam gruczolwłókniaka, 28 stycznia br. miałam biopsję gruboigłową, mój niepokój polega na tym, że zaczynam odczuwać ból, jest on rwący. Dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Witam serdecznie,

gruczolakowłókniaki podobnie jak inne zmiany guzowate w piersiach mogą powodować dolegliwości bólowe, w zależności od wielkości, umiejscowienia, dnia cyklu miesiączkowego i indywidualnej wrażliwości. Proszę pamiętać także, że przyczyny bólu w piersiach mogą być np. związane z neuralgią, czyli podrażnieniem nerwów, które unerwiają skórę klatki piersiowej. Myślę, że wizyta u lekarza powinna rozwiać wątpliwości.

Pozdrawiam serdecznie