Czy gruczolakowłókniaki mogą pojawić się ponownie?

Pod koniec listopada przeszłam operację usunięcia guza piersi. Guz był ok. 2 cm., okazał się gruczolakowłókniakiem. Po dwóch miesiącach zrobiłam kontrolne badanie USG piersi i okazało się, że w tej samej piersi są nowe 3 guzy (jeden ma 13 mm) i 1 guzek i torbiel w drugiej piersi. Dla mnie to jest szok, że tak szybko pojawiły się nowe guzy. Czy to normalne?

Jak to leczyć, aby nie wracały?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Włókniakogruczolaki są zmianami łagodnymi, które mogą wykazywać tendencje do nawrotów lub mnogiego występowania w obrębie tej samej piersi. Zmiany najczęściej są leczone poprzez chirurgiczne usunięcie, nie każda zmiana kwalifikuje się do usunięcia. Często w stosunku małych i/lub licznych zmian przyjmuje się postawę wyczekującą.
Na dzień dzisiejszy nie istnieją alternatywne metody leczenia włókniakogruczolaków.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem i pozostać pod stałą jego opieką.

Redakcja abcZdrowie.pl