Czy grzyb na ścianie domu może zaatakować człowieka?

Mam w domu, głównie w łazience grzyba, taki szary nalot, to nie jest moje mieszkanie, ale je wynajmuję, więc nie opłaca mi się z grzybem walczyć – czy mogę się zarazić?
ponad rok temu

Mało prawdopodobne, aby bezpośrednio zaatakował np. skórę, natomiast może wydzielać aflatoksyny, które są szkodliwe dla organizmu człowieka, i zarodniki, które unoszą się w powietrzu i są przez nas wdychane. Prawidłowo funkcjonujący układ immunologiczny radzi sobie z takim wyzwaniem, jednak lepiej unikać takich sytuacji, bowiem u osób predysponowanych może przyczyniać się do rozwoju bądź zaostrzenia objawów astmy czy nieżytu górnych dróg oddechowych.