Guzki krwawnicze odbytu a operacja

Dzień dobry! Mam 22 lata, dwa miesiące temu po wypróżnianiu (3 razy) zauważyłam troszkę krwi i zaczęło mnie też boleć w czasie wypróżniania, myślałam, że samo przejdzie, ale nie. Wygląda na to, że już wtedy pojawiły się u mnie guzki krwawnicze. Później zauważyłam, że na zewnątrz odbytu pojawiła się narośl, jest miękka, nie boli, wygląda jak taka druga niepotrzebna skóra. Zmartwiłam się i poszłam do lekarza rodzinnego. Stwierdził hemoroidy, zapisał mi maść A***. Po 3 tygodniach stosowania było lepiej, nie pojawiał się ból przy wypróżnianiu, ale ta narośl na zewnątrz została. Poszłam znów do lekarza i przepisał mi czopki P*** oraz tabletki D***. Niestety po ich stosowaniu jest gorzej, jak się wypróżniam, pęka mi skóra na odbycie, robią się ranki, jak je dotknę, to szczypią. Teraz dostałam skierowanie do chirurga, bardzo się boję, na skierowaniu napisane jest guzki krwawnicze odbytu, czy to jest to samo co hemoroidy? Czy na guzki krwawnicze konieczny jest zabieg? I czy to może mi się wracać? Proszę bardzo o odpowiedź, jestem załamana:( Dodam, że jestem szczupła, nikt w rodzinie nie miał guzków krwawniczych, nie mam zaparć, wypróżniam się zazwyczaj codziennie, niekiedy maksymalnie co drugi dzień. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam serdecznie,

wzasadzie guzki krwawnicze odbytu i hemoroidy to to samo.

Powinna Pani udać się na wizytę do chirurga. Pozwoli to na celną diagnozę stopnia zaawansowania guzków krwawniczych. Być może na razie wystarczą leki. Zabieg operacyjny będzie można odłożyć.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty