Czy guzy w piersi są powiązane z jajnikami?

Byłam w szpitalu, takie wyszły wyniki badań: trzon macicy w tyło zgięciu o wym.43-37-41mm nieco jednorodny Endometrium z echem środkowym o szer. 6mm.Jajnik lewy 33-16mm,jajnik prawy 37-18mm.W jajnikach liczne struktury hypoechogeniczne o średnicy 9mm obecna niewielka ilość wolnego płynu w zatoce Douglasa.

W styczniu miałam robioną biopsje lewej piersi, bo miałam jednego guza, a teraz mam 2 duże guzy. Mam 26 lat i nie mogłam zajść w ciążę, a teraz nie mam okresu, ale za to bardzo silne bóle miesiączkowe.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Byłam w szpitalu, takie wyszły wyniki badań: trzon macicy w tyło zgięciu o wym.43-37-41mm nieco jednorodny Endometrium z echem środkowym o szer. 6mm.Jajnik lewy 33-16mm,jajnik prawy 37-18mm.W jajnikach liczne struktury hypoechogeniczne o średnicy 9mm obecna niewielka ilość wolnego płynu w zatoce Douglasa.

Witam.
Sądząc z Pani opisu, może Pani cierpieć na zespół policystycznych jajników. Do stwierdzenia tego stanu konieczne są jednak dalsze badania, m.in. stężenia hormonów we krwi. Istnieją doniesienia dotyczące częstszego niż u zdrowych kobiet występowania zmian włóknistotorbielowatych piersi w przebiegu PCOS. Są to zmiany łagodne. Do potwierdzenia ich natury konieczny jest jednak wynik badania histopatologicznego. Powinna Pani być pod kontrolą ginekologa, tak aby można było doprowadzić do postawienia pewnego rozpoznania i następnie wdrożenia leczenia, mającego na celu zwiększenie Pani szans na zajście w ciążę.
Pozdrawiam serdecznie!