Czy Haptoglobina może mieć również dolegliwości na dziąsłach?

Witam, chciałabym sie zapytać czy Haptoglobina może mieć również dolegliwości na dziąsłach??

Witam. Obniżony poziom haptoglobiny, przy jednoczesnym obniżeniu liczby krwinek czerwonych, hemoglobiny i hematokrytu, a podwyższonej liczbie retikulocytów, świadczy o istnieniu niedokrwistości hemolitycznej. Przy niedokrwistości dziąsła są blade, mogą również występować krwawienia z dziąseł.