Czy herbata z pokrzywy i beta karoten nie obniżają skuteczności tabletek?

Dzień dobry, mam pytanie - biorę pigułki od miesiąca i chcę pić herbatę z pokrzywy oraz brać beta karoten.  Czy nie obniżą one skuteczności tabletek? Tabletki przeze mnie brane to M***21.

Redakcja abcZdrowie

Jeśli chodzi o pokrzywę, to podobnie jak inne zioła, zawiera tak wiele różnych substancji, że precyzyjne określenie jej wpływu na przyjmowane leki jest wręcz niemożliwe. Dlatego też bezpieczniej będzie z niej zrezygnować. Beta karoten, podobnie jak stosowany przez Panią lek metabolizuje się w wątrobie, stąd niesie niebezpieczeństwo nadmiernego obciążenia tego narządu. Istotna jest jego dawka dobowa.