Czy herbata z żurawiny ma wpływ na tabletki antykoncepcyjne?

Witam! Zaczne od tego, że od 2 lat biore tab anty microgynon 21. W niedziele doszło do stosunku z partnerem. Wieczorem bardzo rozbolał mnie pecherz wiec piłam herbate z żurawiny i tak 4h po tab antykoncepcyjnej wziełam Urinal. Na drugi dzien wziełam rano Urinal i wieczorem tez z odstepem 4h. Jednak Urinal nie pomógł i we wtorek wziełam już rano i wieczorem Urofuraginum (i pół tab apapu bolała mnie głowa), furagina pomogła i dzisiaj (środa) wzielam rano tylko jedna tabletke Urofuraginum. Czy: Urinal, herbata z żurawiny i Urofuraginum miały wpływ na tab anty?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Żaden z wymienionych produktów/leków nie obniża skuteczności tabletek. Nie ma powodów do niepokoju.