Czy ( i jak) powinnam schudnąć?

Witam, mam 22 lata. Mam 168 cm wzrostu, ważę ok. 63 kg (jeszcze 2 lata temu było 53kg). Prowadzę raczej mało ruchliwy tryb życia, czasem spaceruję, staram się też codziennie ćwiczyć (trochę pompek, 5-10 minut na twisterze, ćwiczenia na skakance, hula hoop oraz różne takie brzuszki czy też przysiady). Niestety odkąd biorę tabletki hormonalne przytyłam ok. 8 kg. Po roku tabletki zmieniłam, lecz od tamtej pory nie ważyłam się. Być może i nieco schudłam, ale mam problem z dopięciem się w spodniach (większości - niektóre zatrzymują się nawet na udach), a w talii przybrałam 10 cm. Martwi mnie to, chciałabym coś z tym zrobić. Staram się raczej nie przejadać, jem to co akurat zrobi mama (spaghetti, mięso pieczone, kotlety mielone, tortilla, sałatka z kurczakiem - takie różne potrawy). W weekendy czasem coś piekę i trochę podjadam (z 4-5 kawałków ciasta na dzień). Myślałam nad dietą Dukana, jednak z drugiej strony bardziej mi zależy na płaskim brzuchu i ujędrnieniu ciała, nie chcę tracić kobiecych kształtów które nabrałam po tabletkach (mam chłopięcą figurę, dzięki tabletkom przybrała ona bardziej kobiecy kształt prawie klepsydry). Może i nie jestem jakaś otyła, jednak widać, że przybrałam na wadzę, a chcę nieco zeszczupleć. Ćwiczę od ok. 1,5 miesiąca, jednak nie widzę takich olbrzymich rezultatów, na które liczyłam. Zależy od dnia jak wyglądam. Proszę o poradę jaka dieta ewentualnie by mi pomogła, albo jakie ćwiczenia będą bardziej efektywne.
22 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa, o czym świadczy BMI równe 22,3. Nie musisz się, zatem odchudzać. Akceptujesz swoje kobiece kształty i jesteś z nich dumna- tak trzymaj. Jeśli chcesz ujędrnić ciało i wysmuklić pewne jego partie najlepsza będzie aktywność fizyczna i unikanie tuczących produktów żywnościowych.

Niestety podczas stosowania tabletek hormonalnych pojawia się kłopot z cellulitem. Skuteczne będzie stosowanie kremów i serum antycellulitowego, połączone z aktywnością fizyczną i dietą. Trzeba jednak pamiętać, że to regularność jest kluczem do sukcesu.
Widoczne efekty powinny pojawić się po 2-3 miesiącach, dlatego nie przejmuj się jeśli teraz ich jeszcze nie widzisz.
Powinnaś ćwiczyć, co najmniej 30-40 minut dziennie, tyle czasu wystarcza aby zacząć spalać tkankę tłuszczową. Przykładowe ćwiczenia, które możesz wykonywać w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, damskich pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu będzie skuteczniejszy. Ćwiczenia aerobowe powinny być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Zalecenia dietetyczne:
- spożywanie 4-5 posiłków dziennie, w równych ostępach czasu co 2-3 godziny
- unikanie soli (zatrzymuje wodę w organizmie), zastąpienie jej ziołami
- zwiększenie spożywania warzyw
- wypijanie co najmniej 1,5-2 l wody niegazowanej, niesmakowej dziennie
- zwiększenie spożycia ryb do co najmniej 2 porcji tygodniowo
- unikanie tłustych wędlin i serów typu fromage, do smarowania, pleśniowego i żółtego
- unikanie słodyczy, cukru, słodkich i gazowanych napoji
- unikanie produktów typu fast food, sosów majonezowych i innych, tłustych i słonych przekąsek
- codzienne spożywanie
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych (chudych)
2 porcje tłuszczów roślinnych (2 łyżki oliwy lub oleju roślinnego)
1 porcję mięsa, ryby lub ich zamienników (nasiona warzyw strączkowych

Dzięki tym zaleceniom i odpowiedniej dawce sportu z łatwością wyszczuplisz brzuch i ujędrnisz ciało.

Pozdrawiam.