Czy implant antykoncepcyjny jest skuteczny?

Mam implant antykoncepcyjny od prawie 2 lat. Od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie wszystkie typowe objawy ciąży, tj. poranne mdłości, zawroty głowy, zwiększony apetyt, przyrost wagi ciała, zgaga, skąpe jednodniowe krwawienie... Robiłam 2 testy ciążowe w odstępie 2 tygodni, zawsze rano i nic. Czy to tylko obawa przed kolejnym dzieckiem i moja wyobraźnia? Czy może jednak powinnam zgłosić się do lekarza i zrobić badania krwi?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Podstawowe pytanie brzmi, kiedy wykonywane były oba testy ciążowe? Wyniki można uznać za wiarygodne, jeżeli zostały przeprowadzone po dniu spodziewanej miesiączki. Jeżeli ma Pani nieregularne krwawienia, test można wykonać w 14 dniu od ostatniego ryzykownego stosunku. Jeżeli oba testy wykonywane były w tym czasie, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży.

Objawy, które Pani opisują mogą być psychosomatyczne. Proponowałabym przestać myśleć o możliwości zapłodnienia, gdyż stres także może wpływać na długość cyklu.

W temacie pytania wspomniała Pani o implancie. Niestety w tej kwestii nie mogę się wypowiedzieć, gdyż nie wiem w jakim aspekcie został wspomniany.

Pozdrawiam