Czy istnieje coś takiego jak orgazm analny?

Witam, Mam parę pytań na temat seksu analnego. Nie mówię, że chcę spróbować, ale te pytania mnie nurtują: Jakim cudem kobieta może odczuwać przyjemność przez seks analny, skoro odbytnica do tego nie służy? Czy istnieje coś takiego jak orgazm analny?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Orgazm jest momentem najsilniejszego pobudzenia płciowego. Dochodzi do niego na skutek różnego rodzaju stymulacji, najczęściej miejsc bogato unerwionych. Odbyt jest jednym z takich miejsc. W przypadku kobiety w okolicy tej znajdują się gałązki nerwów unerwiających pochwę, u mężczyzn unerwiających prostatę.
Odpowiadając krótko na Twoje pytanie, tak, w seksuologii rozróżnia się orgazm analny.
Pozdrawiam