Czy istnieje forma terapii, która pomaga przełamać fobię dotyku?

Czy iatnieje forma terapii mogąca przełamać fobie dotyku( od dziecka asperger, poglebione trauma w doniosłości) do stopnia umozliwiajacego badanie ginekologiczne ( nie tylko) Mam 50+ pol roku terapi indywidualnej i 3 lata grupowej Skutek jest odwrotny, mam histeryczne odruchy przy jakichkolwiek tematach bliskosci w telewizji, ksiazce..( higiena) Argument zw trzeba czasu nie przemawia juz do mnie, mam wrazenie zw sie ludze a zegar tyka ,20 lat sle nie badam

Dzień Dobry,
Skoro na poziomie świadomym terapia "nie idzie" sugerowałabym pracę metodami z poziomu nieświadomego - hipnoterapię i pracę metaforą. Nie wiem z jakiego miasta Pani jest ? Szukałabym terapeuty ericksonowskiego czyli umiejącego pracować z poziomu nieświadomości. Hipnoza ericksonowska polega na tym, że to Pani decyduje na ile wchodzi Pani w trans. Proszę podejrzec też w internecie sesje Miltona Ericksona - jak wygląda taki trans i zdecydować czy jest to ok. dla Pani. Może terapeuta z którym jest Pani w kontakcie kogoś poleci. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Jeżeli argumenty terapeuty kończą się na stwierdzeniu, że trzeba czasu.....to warto zmienić terapeutę na innego psychologa. Osobiście nie polecam jednak metod,, transu,,. Potwierdzoną skuteczność dają metody behawioralne i poznawcze.