Czy istnieje granica wiekowa kobiet, u których mogą występować mikrozwapnienia piersi?

CZy jest jakas granica wiekowa kobiet u których moga wystepowac mikrozwapnienia piersi?Dziękuje za odpowiedź
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma takiej granicy. Mikrozwapnienia to złogi wapnia mogące występować zarówno w zmianach łagodnych jak i złośliwych (często jedyny objaw raka przedinwazyjnego). Ryzyko złośliwości wiąże się z typem mikrozwapnień (wg LeGal). Obserwacja polega na wykonywaniu kontrolnych mammografii.