Czy istnieje jakaś tańsza, dobra klinika leczenia anoreksji?

Witam, znajomy ma córkę chorą na anoreksję (14 lat). Właśnie jej tato zmuszony był oddać ją do prywatnego ośrodka leczenia anoreksji. Mężczyzna jest zdesperowany - dzienny koszt leczenia córki wynosi 600 zł. Czy istnieje jakaś tańsza, dobra klinika?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Wybór miejsca leczenia zależy od wielu czynników. Należy do nich np. wartość BMI, obecność schorzeń współistniejących.
W części przypadków konieczna jest terapia wielospecjalistyczna, obejmująca opiekę psychiatry, psychoterapeuty, dietetyka, internisty, endokrynologa. Leczenie może być w wielu przypadkach prowadzone w trybie ambulatoryjnym (regularne wizyty u psychoterapeuty co najmniej raz w tygodniu i okresowa kontrola internistyczna). Ze względu na wiek wspomnianej pacjentki wskazana jest psychoterapia rodzinna.

Trudno więc polecić Pani konkretny ośrodek leczenia tak, aby był on dostosowany do potrzeb określonej pacjentki. Bezpłatne leczenie pacjentów nastoletnich ma miejsce w oddziałach psychiatrii dla dzieci i młodzieży.

Z pozdrowieniami