Czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę?

Dzień dobry.
Trochę się niepokoję i chciałam upewnić się, czy słusznie. Należy jednak wspomnieć, że mam 16 lat oraz bardzo nieregularna miesiączkę. Występuje ona co kilka miesięcy, zawsze jednak trwa ok 6,7 dni. Ostatnio uprawiałam petting z moim chłopakiem (można powiedzieć, że jednostronny, ponieważ tylko on pieścił moje narządy, wkładał mi palec dość głęboko). On był kompletnie ubrany, jednak zauważyliśmy, że ma trochę mokre spodnie. Raczej na pewno nie był to wytrysk, tylko wydzielina. Zaraz po tym jak to zauważyliśmy (był zdziwiony, że ma mokre spodnie) przestaliśmy. Później głaskałam go po brzuchu i okazało się, że trochę tej wydzieliny dostało się na moje ręce. Później do niczego już nie doszło, jedynie głaskał mnie po plecach. Później poszłam od razu spać, nie umyłam jednak rąk, ale minęło dużo czasu i wydzielina ta została dokładnie starta z moich rąk.
Kolejna sytuacja była podobna. On cały czas był w spodniach, nie dotykał swoich narządów, nawet przez spodnie (może jedynie przez przypadek), tym razem jednak wydaje mi się, że doszło do wytrysku. Sperma znalazła się na moich rekach, jednak od razu dokładnie umyłam ręce i wykapałam się.
Podsumowując: mój chłopak był ubrany, pieścił mnie ręką, która nie miała kontaktu z jego narządami (nie dotykał się), ja jednak miałam styczność z jego wydzieliną. Później również ze spermą. Jednak zaraz po tym jak to zauważyłam zakończyliśmy pieszczoty i ograniczyliśmy się tylko do wspomnianego głaskania po plecach. Nie wiem czy nie dotknęłam przypadkowo swoją ręką jego ręki, jednak gdyby znajdowała się na niej jego wydzielina lub sperma na pewno on był to zauważył. Myłam cale swoje ciało, po dokładnym umyciu ciepłą wodą i mydłem ręce.
Chciałabym dowiedzieć się czy plemniki "żyją" na powietrzu? Czy zapłodnienie możliwe jest tylko poprzez wytrysk w pochwie? Ile musi minąć czasu, aby zginęły na moich rękach.
Wydaje mi się, że zapłodnienie jest raczej niemożliwe. Jednak obawiam się, ponieważ jak wspominałam mój okres jest bardzo nieregularny. Występuje "w cały świat", mam objawy takie jak najczęściej przed okresem. Czyli bolące piersi, lekko boli mnie brzuch. Jednak do tego dochodzą również nudności, bez przerwy "odbija" mi się. Wygląda mi to jednak na zatrucie, ponieważ takie objawy występują u mnie przy lekkim zatruciu pokarmowym. Może to stres?
Czekam na odpowiedź, chciałabym, aby przedstawiła mi Pani/Pan swój pogląd na ta sprawę oraz chciałabym dowiedzieć się, czy w ogóle istnieje zajście w ciążę poprzez palec, i czy odległość ta nie jest za duża, aby mogło dojść do zapłodnienia oraz jak duża ilość spermy wystarczy? Czy wystarczy minimalna, znikoma ilość? Czy plemniki, które są poza ciałem mężczyzny nie giną momentalnie, albo po kilku minutach?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Magdalena Kowalska

Dzień dobry.
Trochę się niepokoję i chciałam upewnić się, czy słusznie. Należy jednak wspomnieć, że mam 16 lat oraz bardzo nieregularna miesiączkę. Występuje ona co kilka miesięcy, zawsze jednak trwa ok 6,7 dni. Ostatnio uprawiałam petting z moim chłopakiem (można powiedzieć, że jednostronny, ponieważ tylko on pieścił moje narządy, wkładał mi palec dość głęboko). On był kompletnie ubrany, jednak zauważyliśmy, że ma trochę mokre spodnie. Raczej na pewno nie był to wytrysk, tylko wydzielina. Zaraz po tym jak to zauważyliśmy (był zdziwiony, że ma mokre spodnie) przestaliśmy. Później głaskałam go po brzuchu i okazało się, że trochę tej wydzieliny dostało się na moje ręce. Później do niczego już nie doszło, jedynie głaskał mnie po plecach. Później poszłam od razu spać, nie umyłam jednak rąk, ale minęło dużo czasu i wydzielina ta została dokładnie starta z moich rąk.
Kolejna sytuacja była podobna. On cały czas był w spodniach, nie dotykał swoich narządów, nawet przez spodnie (może jedynie przez przypadek), tym razem jednak wydaje mi się, że doszło do wytrysku. Sperma znalazła się na moich rekach, jednak od razu dokładnie umyłam ręce i wykapałam się.
Podsumowując: mój chłopak był ubrany, pieścił mnie ręką, która nie miała kontaktu z jego narządami (nie dotykał się), ja jednak miałam styczność z jego wydzieliną. Później również ze spermą. Jednak zaraz po tym jak to zauważyłam zakończyliśmy pieszczoty i ograniczyliśmy się tylko do wspomnianego głaskania po plecach. Nie wiem czy nie dotknęłam przypadkowo swoją ręką jego ręki, jednak gdyby znajdowała się na niej jego wydzielina lub sperma na pewno on był to zauważył. Myłam cale swoje ciało, po dokładnym umyciu ciepłą wodą i mydłem ręce.
Chciałabym dowiedzieć się czy plemniki "żyją" na powietrzu? Czy zapłodnienie możliwe jest tylko poprzez wytrysk w pochwie? Ile musi minąć czasu, aby zginęły na moich rękach.
Wydaje mi się, że zapłodnienie jest raczej niemożliwe. Jednak obawiam się, ponieważ jak wspominałam mój okres jest bardzo nieregularny. Występuje "w cały świat", mam objawy takie jak najczęściej przed okresem. Czyli bolące piersi, lekko boli mnie brzuch. Jednak do tego dochodzą również nudności, bez przerwy "odbija" mi się. Wygląda mi to jednak na zatrucie, ponieważ takie objawy występują u mnie przy lekkim zatruciu pokarmowym. Może to stres?
Czekam na odpowiedź, chciałabym, aby przedstawiła mi Pani/Pan swój pogląd na ta sprawę oraz chciałabym dowiedzieć się, czy w ogóle istnieje zajście w ciążę poprzez palec, i czy odległość ta nie jest za duża, aby mogło dojść do zapłodnienia oraz jak duża ilość spermy wystarczy? Czy wystarczy minimalna, znikoma ilość? Czy plemniki, które są poza ciałem mężczyzny nie giną momentalnie, albo po kilku minutach?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!

Ryzyko zajścia w wyniku zachowań, które opisujesz praktycznie nie istnieje. Nie ma możliwości byś zaszła w ciążę w ten sposób. Dopóki nasienie mężczyzny nie zostanie zdeponowane w pochwie kobiety nie istnieje możliwość zapłodnienia. Plemniki na powietrzu nie giną od razu, ale po kilku-kilkunastu minutach. Jednak jakość spermy wystawionej na działanie czynników zewnętrznych - suche, zimne powietrze - znacznie spada.  Uważam, że nie powinnaś się martwić możliwością zajścia w ciążę w ten sposób. Jednak należy zawsze uważać, tutaj znajdziesz artykuł na temat pierwszego razu. Warto też byś w związku z rozpoczęciem życia płciowego zgłosiła się do ginekologa w celu zbadania - jest to bardzo ważna wizyta, w jej czasie możesz też zapytać się o nurtujące Cię problemy.

Objawy, które opisujesz rzeczywiście wskazują na zatrucie pokarmowe, ale też na zbliżający się okres.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.