Czy istnieje ryzyko zapłodnienia po pomyłce w dacie wyjęcia NuvaRing?

Od 4 miesięcy stosuję nouvaring, zazwyczaj bardzo dokładnie pilnowałam terminów, zakładałam i wyjmowałam krążek w piątki o 19:45. Ostatnim razem jednak krążek wyjęłam później bo w sobotę o 9 (czyli 13h różnicy). Tydzień później (tj dzisiaj) włożyłam nowy krążek o godzinie 19:00 (czyli 10 godzin później niż powinnam). 3 godziny po włożeniu krążka odbyłam stosunek, lecz przed zabezpieczeniem doszło do minimalnej penetracji (penis byl lekko mokry). Czy istnieje ryzyko zapłodnienia ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje niewielkie ryzyko ciąży. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.