Czy istnieje zagrożenie zapłodnienia?

Miałem stosunek płciowy z kobietą. Po wytrysku nie umyłem członka. Po paru minutach partnerka wprowadziła członka do pochwy.Pytanie. Czy istnieje zagrożenie zapłodnienia .Jak długo żyje wtedy plemnik ?.

Witam,
Plemniki na powietrzu - na prześcieradle, na dłoni czy ręczniku zazwyczaj giną od razu. Jednak w ciepłym i wilgotnym środowisku są w stanie przeżyć do 18h.

Jednak ryzyko pozostaje, tym bardziej, iż nie napisał Pan, w którym dniu cyklu była Partnerka.

Pozdrawiam

Milena Lubowicz

Plemnik może żyć nawet 72 godziny. W opisanej sytuacji istnieje ryzyko zapłodnienia. Proponuję żeby partnerka wykonała test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki.
Pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Witam.
To zależy od tego, czy członek był pokryty ejakulatem, czy był suchy. Wówczas ryzyko jest mniejsze, jednak pozostaje. Plemnik w drogach rodnych kobiety jest w stanie przeżyć 72 h.
Pozdrawiam