Czy ja jestem gruby?

Jestem chłopakiem, mam 12 lat, ważę 45 kg i mam 154 cm wzrostu. Wydaje mi się, że jestem gruby, mam fałdki na brzuchu i czuję się z tym wstydliwie, np. wstydzę się zdejmować koszulki przy kimś. Jak mogę pozbyć się tych fałdek?
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała w stosunku do wzrostu jest jak najbardziej prawidłowa, stwierdzam to na podstawie wskaźnika Cole'a oraz siatek centylowych (czyli mierników stosowanych do oszacowań wśród dzieci oraz młodzieży).

Odchudzanie się jest w Twoim przypadku zupełnie zbędne, masz prawie wzorcową masę ciała. Jeśli coś w Twoim wyglądzie Ci przeszkadza, tak jak wspomniane fałdki na brzuchu, wystarczy trochę więcej czasu poświęcić na wysiłek fizyczny. Ostatnie tygodnia wakacji spędzaj częściej na powietrzu, grając w piłkę czy jeżdżąc na rowerze, zamiast w domu przed komputerem. Już nawet taki wysiłek - regularny i powtarzany przez dłuższy czas - jest w stanie dużo zdziałać.

Pozdrawiam serdecznie i powodzenia,
Ula Bieniek