Czy ja mam raka piersi?

Mam 14 lat, w maju 2011 roku skończę 15 lat. Boję się, że mam raka piersi, ale słyszałam, że u tak młodych dziewczyn rak piersi się nie zdarza. Czy może są wyjątki? Czy może zdarzyć się tak, że jednak jestem na to chora? U dołu lewej piersi mam coś w stylu krostki od około pół roku. Od pewnego czasu mnie to pobolewa. Zaczęłam tą ową krostkę obserwować. Nie rośnie, ani też żadne inne rzeczy się z nią nie dzieją. Palcami szukałam jakiegoś guzka. Według mnie chyba nic nie znalazłam, jednak dalej jestem zaniepokojona.

Proszę o szczerą odpowiedź.

Witam serdecznie.

Pytanie to już wielokrotnie przewijało się na łamach naszego serwisu. Prawdą jest, że rak piersi u nastolatek się nie zdarza. To, co opisujesz wygląda bardziej na problem skórny.
W okresie dojrzewania mogą tworzyć różne krostki, niekoniecznie na twarzy, ale także na ciele i jest to związane z burzą hormonalną. Jeżeli jednak nadal masz wątpliwości, odwiedź lekarza.

Pozdrawiam serdecznie