Czy jedzenie płatków owsianych z mlekiem, miodem, jabłkiem powoduje przybieranie na wadze?

Witam serdecznie mam pytańie czy jedzenie płatków owsianych z mlekiem i miodem jabłkiem powoduje przebywanie na wadze , oczywiście miód w umiarkowej ilości powiedzmy łyżka na miseczkę płatków i czy miód jest tuczącyozdrawiam Henryka

Wszystko zależy od zapotrzebowania energetycznego dla Pani i tego co sie je w kolejnych posiłkach w ciągu dnia. Jeśli jest Pani osoba mało aktywną fizycznie (nie wliczamy tu spacerów, pracy w domu, zakupów) to taka przykładowa porcja to: płatki owsiane 50-60g, jabłko 80-100g, mała łyżeczka miodu. Miód jest zdrowy ale też kaloryczny i musimy go traktować w kategorii "muszę spalić tą łyżeczkę", jeśli się tego nie robi - owszem może powodować tycie.

Witam. Zależy to od wielkości porcji, także od naszego zapotrzebowania kalorycznego oraz jak często jest spożywana.
Pozdrawiam
Monika Konieczna