Czy jeśli w czasie stosunku doszło do wytrysku wewnątrz prezerwatywy, to jest szansa na zapłodnienie?

Dzień dobry! Mam pytanie. Czy jeśli w czasie stosunku doszło do wytrysku jednak była stosowana prezerwatywa i nie doszło do jej pęknięcia oraz była prawidłowo założona jest szansa na zapłodnienie? Po prostu nie wiem czy brak 100% skuteczności prezerwatyw wynika z możliwości ich pęknięcia czy może przez dobra, prawidłowo założoną prezerwatywę która nie pękła plemniki mogą czasem przeniknąć.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. W razie wątpliwości proszę wykonać test po 14 dniach od stosunku.