Czy jest jakiś sposób, aby zgubić brzuch?

Witam, jestem chłopakiem, mam 14 lat. Ważę 65-70 kg, mój tryb życia nie jest zbyt aktywny. Do szkoły jeżdżę rowerem (jeździłem, bo są wakacje) ale też samochodem w złą pogodę i zimą. Próbowałem robić brzuszki po 25x4 + 25x2 lub 20x5 (nie wiem, czy to jakaś różnica) i inne ćwiczenia, ale głównie różne rodzaje brzuszków. Mój brzuch jest wielki ;/ Jesli chodzi o moje mięśnie to nie są w fatalnym stanie, ale raczej słabym. Nigdy nie stosowałem diety, odchudzania, głodówek itp., w mojej rodzinie nie występuje nadwaga w formie choroby. U mnie nadwaga jest skutkiem obżerania się w młodszych latach (chipsy, duuużo przekąsek, itp.) Nie byłem u lekarza, zamierzam, ale wątpie, żeby doszło to do skutku. "Podaj swój przykładowy jadłospis (najlepiej dwudniowy 1 dzień powszedni, 1 dzień z weekendu wraz z rodzajem posiłku, godziną, napojami oraz wielkością porcji)." - Nie jestem w stanie tego dokładnie wykonać, zawsze w dzień zaczyna się tak: 1 - miska mleka i płatki (nesquik, chocapic, itp.) ok 7.10; 2 -  w szkole o.k 13.00 jem jakiegoś batona, zależy czy jestem głodny; 3 - wracam do domu i zaczynam jeść co popadnie, jakiś jogurt, jakaś kanapka, później obiad, po obiedzie jeszcze jakieś rzeczy. ( wiem, to wygląda strasznie, ostatnio staram się nad tym panować, ale jeszcze nie doszedłem do efektu, jaki bym chciał osiągnąć, czyli regularnych posiłków) 4 - często jem bardzo późno przekąski w rodzaju płatków, orzeszków, preparowanego ryżu albo paluszków (tego typu rzeczy) Dodam, że mam astmę i alergię, ale raczej po wzięciu odpowiednich leków nie mam z tym problemów. Czy jest jakiś sposób, aby zgubić brzuch? Czy mógłbym dostać jakieś wskazówki odnośnie diety? Czytałem coś o tłuszczach, węglowodanach, ale mi to nic nie mówi. Dlatego napisałem - ja potrzebuję dowiedzieć się jasno, czego mi nie wolno jeść, co mam robić. Najbardziej mi zależy, żeby zdjąć koszulkę, spojrzeć w lustro i nie wciągać brzucha...
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Odpowiem na Twoje pytania, niemniej niezbędna jest informacja odnośnie Twojej prawdziwej masy ciała.
5 kg różnicy (65-70 kg) w przypadku osoby tak młodej to bardzo dużo, dlatego prosiłabym Cię o dokładne zważenie się (najlepiej rano, na czczo, może być w piżamie) i podanie wyniku pomiaru.

Na pewno przerwa między śniadaniem a obiadem jest zbyt długa i przydałby się posiłek między nimi (II śniadanie), ale nie w formie batona, lecz pożywnej kanapki.
Jeśli chodzi o jedzenie w szkole, przykładowe zestawy na II śniadanie to:
1. Bułka pełnoziarnista, cienko posmarowana masłem, z plasterkiem chudej wędliny (np. szynki z piersi indyka/kurczaka, szynki gotowanej) i dużą ilością warzyw (mogą być zabrane oddzielnie w zamykanej miseczce, np. papryka, ogórek, pomidor). Warzywa możesz zjadać bez ograniczeń. Do takiego zestawu dobrze jest wypić niskotłuszczowy napój mleczny: kefir, maślankę (o pojemności 150 ml) lub sok wielowarzywny.
2. Jogurt odtłuszczony (150 ml) z muesli (30 g), z dodatkiem owocu (mandarynka/kiwi/pomarańcza/jabłko w ilości ok. 100 g).
3. Baton wielozbożowy z kubeczkiem jogurtu naturalnego, owoc.
4. Jogurt z ziarnami zbóż, owoc.
5. Sałatka wielowarzywna z dodatkiem np. tuńczyka czy porcji chudego mięsa - piersi z indyka, z bułką pełnoziarnistą.

Ze względu na astmę - doboru ćwiczeń powinieneś dokonać w porozumieniu z lekarzem, który zna Twój przypadek.
Zajrzyj na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pomysły na zdrowsze przekąski znajdziesz w artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

Zalecam unikanie spożywania potraw smażonych, tłustych.
Konieczna będzie rezygnacja z żywności typu fast-food, słodyczy, cukru.
Zamiast kolorowych napojów gazowanych polecam picie wody niegazowanej, herbaty zielonej, czerwonej, czarnej.
Soki owocowe dobrze jest rozcieńczać wodą.
Korzystne będzie zrezygnowanie ze słodzenia herbaty.
Zupy nie powinny być zabielane.
Należy zrezygnować z tłustych sosów.
Dobrym pomysłem mogą być sałatki i surówki
Należy jednak wystrzegać się dużych ilości kalorycznych dodatków: awokado, grzanek, sosów, orzechów.
Trzeba pamiętać o umiarze.
Kalorycznym dodatkiem będzie również majonez, stąd nie polecam jego dodawania.
W ramach przekąsek można jeść sałatki owocowe z dodatkiem jogurtu naturalnego, musy owocowe, koktajle na bazie odtłuszczonego mleka/kefiru/maślanki i owoców, jogurty, owoce, warzywa, batony zbożowe.

Zalecałabym  spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.
Pozdrawiam

P.S
Na pozostałe pytania odpowiem po uzyskaniu informacji o Twojej obecnej masie ciała.
Po uzupełnieniu informacji zadaj ponownie pytanie - będzie mi o wiele łatwiej wychwycić je spośród pozostałych.