Czy jest możliwa ciąża, której nie wykrywa test ciążowy?

Witam. ostatnią miesiączkę miałam 10.09, cykl trwa 30 dni, czyli następną powinnam miec 10.10, jednak jej nie dostalam. 15.10 zaczelam miec lekkie bolesci brzucha i piersi takie jak przed okresem i to trwało kilka dni, po czym zgłosiłam się do szpitala. Tam po wykonaniu usg pierw stwierdzono bardzo wczesną ciąze, druga p. doktor stwierdzila owulacje .. test ciazowy negatywny. Wczoraj dostalam jednodniowej miesiaczki. Czy jest mozliwa bardzo wczesna ciąża, której nie wykryje jeszcze test?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Podane przez Panią informacje wskazują, że test ciążowy powinien być już wiarygodny. W celu "ostatecznego" potwierdzenia lub wykluczenia ciąży sugeruję jednak wykonanie badania poziomu hormonu beta-hCG z krwi. Proszę sprawdzić kartę informacyjną ze szpitala - tam powinni wykonać Pani takie badanie.