Czy jest możliwa ciąża od razu po poronieniu?

Mam pytanie: czy moja żona mogła zajść w ciążę kiedy mieliśmy stosunek 23 dnia cyklu, a poprzedni cykl miał 30 dni. Chciałem jeszcze dodać, że tamten cykl był pierwszy po poronieniu i zabiegu usunięcia dziecka. Dziękuję z góry za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji nie można wykluczyć możliwości ciąży.
Płodność po poronieniu i wyłyżeczkowaniu błony śluzowej macicy może wrócić już po pierwszym prawidłowym krwawieniu miesięcznym.
Dzień cyklu znajduje się teoretycznie w grupie dni niepłodnych jednakże metoda kalendarzykowa cechuje się mała skutecznością.
Proponuję wykonać test ciążowy po co najmniej 14 dniach od stosunku.