Czy jest możliwe przedawkowanie?

Pomocy!! Nie mam pojęcia, co myśleć!! Wiem, że to może głupie z mojej strony, ale to była naprawdę desperacja. Brałam tabl. antykoncepcyjne przez 4 lata, ostatnio niestety odstawiłam tj. ostatni miesiąc, okres dostałam normalnie o czasie, miałam zamiar zrobić przerwę. Ale niestety tak się  stało ze teraz w piątek miałam stosunek bez zabezpieczenia, nie było wytrysku, ale... rożnie bywa cos mogło.... Okres miałam dostać teraz w wtorek ale nic :-((( a najgorsze to, że próbowałam zdobyci tabl. PO, ale w każdej aptece mi odmówili, i wyczytałam w internecie, ze można ewentualnie przyjąć w zastępstwie tabl. antykoncepcyjne tak tez zrobiłam / nawet tego nie przemyślałam, pozostało mi wtedy niewiele czasu do 72 h/ zażyłam 4 a po12 godz. następne 4, no i od wtorku dalej nic!! dzisiaj w sobotę zrobiłam test, i był ujemny, a okresu nadal nie mam, cos mnie tam trochu pobolewa, ale cisza. Błagam !!!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Z tego co Pani pisze, wynika, że do stosunku doszło w dnie niepłodne. Nie było zatem potrzeby stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia w postaci tabletki 72h po czy zwykłych tabletek antykoncepcyjnych.

Aptekarz może, a właściwie musi odmówić wydania tabletki alarmowej bez przedstawienia recepty.
Tabletki antykoncepcyjne faktycznie mogą zablokować proces zagnieżdżenia zarodka, ale należy w takiej sytuacji normalnie rozpocząć nowy blister. Jednorazowe przyjęcie kilku tabletek naraz wiąże się z możliwością wystąpienia działań niepożądanych w tym rozregulowania cyklu miesiączkowego. Z tego też powodu najlepszym rozwiązaniem byłaby kontrolna wizyta u ginekologa. Miesiączka powinna wystąpić za kilka dni na skutek obniżenia stężenia hormonów.
Pozdrawiam.