Czy jest możliwe, że jest to zapalenie przydatków?

Witam! Kobieta 45 lat, od 60 dni brak miesiączki, ból podbrzusza. Zdaję sobie sprawę, że w tym wieku mogę już przechodzić klimakterium, bo miałam też inne objawy, jak uderzenia gorąca. Niepokoi mnie jednak to ciągłe napięcie w dole brzucha. Takie napięcie czułam zawsze przed miesiączką i od 60 dni ciągle jej wyczekuje. Czy jest możliwe, że jest to zapalenie przydatków? A może to jest zupełnie normalne przy przekwitaniu? Muszę też zaznaczyć, że od 2 miesięcy zażywam codziennie E***, który bardzo pomógł mi w zatrzymaniu uderzeń gorąca. Czy ten lek może powodować zatrzymanie miesiączki i ten ból? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Aby móc powiedzieć, że Pani dolegliwości są spowodowane działaniami niepożądanymi leku, w pierwszej kolejności należy wykluczyć inne przyczyny. Nie napisała Pani, kiedy ostatnio badał Panią ginekolog.
Proponuję w pierwszej kolejności zgłosić się do ginekologa.