Czy jest możliwe, że jestem w ciąży, a test się myli?

Ostatnią miesiączkę miałam 19.12, cykl trwał 28-30 dni, nigdy dłużej. Współżyję ze swoim partnerem dość często, nie używamy zabezpieczeń, ale też nie kończymy we mnie. Okres spóźnia mi się 5 dzień, wykonałam test w 2 dzień spodziewanej miesiączki, wyszła jedna kreseczka, lecz nie wiem, co jest nie tak, czy test może się mylić?
Dodam, że piersi mi napęczniały i bolą mnie sutki, pobolewają mnie jajniki, w szczególności lewy, a po seksie miałam okropny ból podbrzusza.
Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ w tej chwili dopadło mnie porażenie mięśnia twarzowego i jeśli jestem w ciąży, to nie mogę brać tych zastrzyków ani antybiotyków.
Z góry dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam!

Stosunki tzw. przerywane nie są skuteczną formą antykoncepcji, a do tego bywają frustrujące dla partnera i mogą szkodzić w relacjach między partnerami. Niestety nie można jednoznacznie stwierdzić, czy jest Pani w ciąży. Może Pani powtórzyć test ciążowy po kilku dniach, choć rozumiem, że ze względu na ból, sprawa jest nagląca. Można zrobić badanie na hormon beta Hcg z krwi, który pomoże w diagnostyce ciąży.

Istnieje również możliwość, że zatrzymanie miesiączki nie ma związku z ciążą. Proponuję wizytę u lekarza ginekologa, który rozwikła sprawę ciąży i zatrzymania miesiączki.

Pozdrawiam