Czy jest możliwość guza piersi u 16-latki?

Ostatnimi czasami bardzo często zdarza mi się, że boli mnie lewa pierś, boli mnie wtedy, gdy jej dotykam i jak mocniej dotknę to mnie boli mocniej - co to może być?

Proszę o pomoc.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Guz piersi jest pojęciem szerokim. Oznacza wszystkie zmiany wyczuwalne w badaniu piersi, samo pojęcie „guz” nie określa rodzaju zmiany i jest wskazaniem do zbadania charakteru tej zmiany.
Bolesność uciskowa jednej piersi może mieć kilka przyczyn, m.in. zmiany łagodne, mastopatia, makromastia.
Na początku warto wykonać samobadanie piersi aby stwierdzić czy jest wyczuwalny guzek w obrębie piersi. Niezależnie od wykrycia guzka wskazane jest skonsultowanie problemu z ginekologiem, konieczne będzie zbadanie piersi przez lekarza a także wykonanie badania USG piersi. To pozwoli określić przyczynę dolegliwości i rozważyć konieczność dalszej diagnostyki.

Redakcja abcZdrowie.pl