Czy jest możliwość nierozpoznania ciąży przez 30 tygodni?

Witam 1.Czy możliwe jest nierozpoznanie ciąży przez 30tygodni jej trwania? 2.Brązowa wydzielina z pochwy zamiast okresu, jaka możliwa przyczyna?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Bardzo wątpliwe by kobieta przez 30 tygodni trwania ciąży nie zauważyła żadnych jej objawów - nawet tak ewidentnych jak powiększanie się obwodu brzucha i odczuwanie ruchów płodu.
Choć zapewne zdarzają się takie przypadki w świecie.
Skąpe krwawienie w czasie miesiączki może świadczyć o zaburzeniach hormonalnych. Wskazana konsultacja ginekologiczna.