Czy jest możliwość porodu naturalnego, czy musi być wykonana cesarka?

Witam,
od samego początku ciąży miałam problemy, od 6 do 10 tygodnia krwawienia, od 16 tygodnia mam stwierdzone łożysko centralnie przodujące, czy jest możliwość porodu naturalnego, czy musi być wykonana cesarka (pierwsza ciąża ten sam problem i było rozwiązanie poprzez cesarskie cięcie).

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Łożysko centralnie przodujące jest bezwzględnym wskazaniem do cięcia cesarskiego. Poród naturalny grozi silnym krwotokiem. Gdyby łożysko przodowało brzeżnie (tylko fragment na ujściu wewnętrznym szyjki macicy), to można by próbować porodu naturalnego. Samo przejście cięcia cesarskiego w przeszłości, jeśli nie było do niego trwałych wskazań, nie jest wskazaniem do kolejnego cięcia, ale w Pani przypadku nie ma to aktualnie znaczenia.

Pozdrawiam serdecznie!