Czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

Witam. Wczoraj kochałam się z chłopakiem, niestety bez zabezpieczenia.Cykl mam regularny co 28-29 dni. Ostatni raz miesiączkę miałam 22 kwietnia, zatem wczoraj miałam dni płodne... na różnych forach naczytałam się wielu głupot, dlatego też postanowiłam zwrócić się o pomoc tutaj. Proszę mi powiedzieć, czy bez wytrysku w środku jest możliwość zapłodnienia? Mój partner zanim ''doszedł'' minęło około 2 minut. Czy w tym preejakulacie (przepraszam jeśli pomyliłam ktorąś z liter) znajdują się plemniki, które ewentualnie mogłyby mnie zapłodnić? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety w preejakulacie (dobrze Pani napisała) może znajdować się niewielka ilość plemników zdolnych do zapłodnienia. Ryzyko ciąży w takiej sytuacji nie jest duże (prawdopodobnie rzędu kilku procent), ale jednak istnieje. Ponieważ była Pani "w środku cyklu" można zastanowić się nad zastosowaniem antykoncepcji "po", zwłaszcza, jeśli Pani sytuacja życiowa lub zdrowotna nie pozwala obecnie na ciążę. Trzeba wziąć pod uwagę, że antykoncepcja "po" ma sporo działań niepożądanych i należy ją zażyć najpóźniej 72 godziny po stosunku!

Pozdrawiam!