Czy jest ryzyko zajścia w ciążę, gdy zażywam tabletki na wywołanie okresu?

Witam, mam na imię Ewa, mam 20 lat. Stwierdzono u mnie zespół policystyczych jajników. Ostatni okres miałam w styczniu, nie jajeczkuję. Dziś wzięłam pierwszą tabletkę Q*** przepisanej przez mojego lekarza, by wywołać okres, jutro wezmę drugą. Czy będzie ryzyko zajścia w ciążę, jeśli jutro po przyjęciu drugiej tabletki dojdzie do stosunku? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Brak jajeczkowania (owulacji), jeśli jest absulutnie pewny, wyklucza możliwość zajścia w ciążę. Tableki antykoncepcyjne stosowane  przez Panią są skuteczne w drugiej dobie.