Czy jest ryzyko zajscia w ciążę przy stosowaniu Vibinu?

Witam, 2 drugim tygodniu stosowania leku Vibin zapomniałam o jednej tabletce i tego dnia obyłam stosunek. Następnego dnia zażyłam pomniniętą tabletkę oraz tabletkę z danego dnia, wraz ze wskazówkami na ulotce. Czy jest ryzyko zajscia w ciążę?

Witam serdecznie. Szansa na ciążę w tej sytuacji jest mała, jednak nie można jej jednoznacznie wykluczyć. Pominięcie tabletki może spowodować obniżenie ochrony antykoncepcyjnej.