Czy jest skuteczna dieta dla nastolatki?

Chciałabym was spytać o jakąś skuteczną rade. ;) Mam 15 lat i 152 cm wzrostu i ważę 48 kg. Niestety źle się czuje, chciałabym być szczupła i pozbyć się kompleksów. Najbardziej odpowiada mi schudnąć 8 kg. Czy jest to możliwe w miesiąc?

15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała jest prawidłowa w odniesieniu do wieku. Odchudzanie jest w tym przypadku zbędne. Należy podkreślić fakt, iż odchudzanie w młodym wieku jest wysoce niewskazane ze względu na możliwość wystąpienia zaburzeń rozwoju. Warto zwrócić uwagę na to, że Twój wzrost kształtuje się na poziomie trzeciego centyla.

Taka sytuacja wymaga kontroli przez lekarza. Na wzrost ma wpływ wiele czynników. Ze względu na ryzyko występowania zaburzeń hormonalnych Powinnaś udać się na wizytę do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który oceni prawidłowość rozwoju.