Czy jest szansa, iż jestem w ciąży?

Witam serdecznie.
Mam na imię Marcelina, mam 24 lata i od jakiegoś czasu z mężem staramy się o dziecko. Cykle miewam w miarę regularne raz to 28 raz 29 dni. Nigdy okres mi się nie spóźniał. Ostatnia miesiączkę miałam 28 lutego i trwała 4 dni. Dziś jej 33 dc i nadal nie mam miesiączki. Rano robiłam test i wyszedł negatywny. Od wczoraj na wkładkach zauważyłam brązowe plamy, jednak krwawienia nie ma.

Moje pytanie brzmi: Czy pomimo iż test wyszedł negatywnie mogę być w ciąży? Wizytę u gin mam w przyszłym tyg, ale chciałabym wiedzieć co Pan o tym uważa.
Pozdrawiam Marcelina.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Może Pani być w ciąży mimo negatywnego wyniku testu (testy z moczu bywają zawodne w tak wczesnym okresie ciąży). Proponuję ponowić test przed wizytą u lekarza, jeśli miesiączka nie pojawi się. Brązowe plamienie może "zapowiadać" miesiączkę, ale takie zjawisko pojawia się też czasem w pierwszym trymestrze ciąży (plamienia w okresach, w których pojawiałyby się miesiączki).
Pozdrawiam serdecznie!