Czy jest szansa na ciążę przy współżyciu w 11 i 14 dniu cyklu?

Witam, mam pytanie, mój cykl trwa 28 dni. @ dostaje zawsze ok 14.00. Z mężęm staramy się o dzidzię już od dawna. Ginekolog radziła mi współżyć z mężem 11 i 14 dnia cyklu. Zaproponowała również, bym dla pewności poszła na usg i monitorowała owulację. 11 dzień cyklu był teraz w niedzielę i kochaliśmy się z mężem 3 razy i dodatkowo jeszcze raz 12 dnia cyklu raz rano. Zapisałam się do innego ginekologa na monitoring i byłam u niego 13dc. Pęcherzyk miał 16,4 mm. Lekarz zalecił, bym narazie nie współżyła i przyszła 15dc, czyli dzisiaj. Więc byłam u niego i okazoło się, że nie ma śladu po pęcherzyku. Stwierdził z radością, że owulacja była, ale co mi z tego, jak nie współżyłam ;/ wróciliśmy z mężem o 17.00 i zabraliśmy się do "roboty". Lekarz kazał współżyć dziś kilka razy i jeszcze jutro rano. Ja naczytałam się, że jestem płodna do 24 godz. po owulacji, ale jeśli okres zawsze miałam w okolicach godz 14.00, więc owulacja też mogła nastąpić wczoraj o 14.00 i minęły już 24 h. Podejrzewam, że lekarz mógł mnie zbyć informacją, że jeszcze jest szansa (każdy by tak zrobił, gdyby zobaczył moją minę, że owulacja już była). Śluz (przed stosunkiem) miałam biały, nie rozciągliwy z grudkami, a wczoraj, gdzie rzekomo była owulacja, śluz był rozciągliwy, ale też biały (gdyby był przezroczysty zagoniłabym męża do sypialni). Co mam myśleć w tej sytuacji? Jest szansa na ciążę??? Z góry dzięki za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Oczywiście, że istnieje szansa. Często jednak zdarza się, że gdy para zbyt usilnie stara się o dziecko, to trwa to dłużej niż wtedy, gdy podchodzi się do sprawy zupełnie spontanicznie. Trudno ustalić moment owulacji co do godziny. Organizm nie działa jak w zegarku! I tak może Pani być zadowolona, że cykl jest regularny, z miesiączkami co 28 dni. Proszę zdać się jednak także na swój instynkt - współżyć wtedy, gdy mają Państwo na to największa ochotę.

Charakter śluzu szyjkowego jest zmienny - u każdej kobiety śluz płodny może wyglądać inaczej. Nie zawsze ma on klasyczny wygląd białka kurzego.

Pozdrawiam serdecznie!