Czy jest szansa, że będzie to zdrowa ciążą i zarodek w końcu się pokaże?

To moja trzecia ciąża, pierwsza zakończyła się przedwczesnym porodem, bo w 26 tyg. Druga w 15 tyg. Po trzech latach zdecydowaliśmy się z mężem na kolejną próbę. Okazało się, że mój pęcherzyk ciążowy wygląda na 4 tydzień, a nie na 6, jak wynikałoby to z ostatniej miesiączki. Jednak lekarze biorą pod uwagę to, że mogłam zajść w ciążę później.
Jestem już w szpitalu 3 tydzień, a mój pęcherzy mierzy 0,72 cm i wygląda na 4 tydzień i 5 dzień. Jest bez echa zarodka, boję się kolejnej straty, boję się zabiegu, jeśli będzie konieczny. Beta HCG wzrasta z 989 na 1700, czy jest szansa, że będzie to zdrowa ciążą i zarodek w końcu się pokaże?

Witam serdecznie,
we wczesnej ciąży echo zarodka może być niewidoczne w badaniu USG. Zależy to również od jakości sprzętu, na którym jest robione badanie oraz od doświadczenia lekarza. W badaniu USG zarodek powinien się pojawić do 7 tygodnia ciąży. Zatem w Pani przypadku jest jeszcze trochę czasu. Proszę czekać cierpliwie na kolejne badania i być dobrej myśli. Prawdopodobnie zaszła Pani w ciążę później, stąd te rozbieżności dotyczące wieku ciąży.
Poziom HCG powinien się podwajać co drugi dzień aż do 8-12 tygodnia ciąży. W Pani przypadku poziom HCG wskazuje na 5-6 tydzień ciąży.
Pozdrawiam