Czy jest szansa, że mój mały penis jeszcze urośnie?

Witam ekspertów! Już nie mam cierpliwości do tego tematu, otóż mój penis w stanie spoczynku ma zaledwie 8 cm i jest wąski, gdy słyszę, że inni w tym wieku mają po 16 cm to zaczynam się martwić o moje przyrodzenie… Czy mój penis jeszcze urośnie? Bo wstyd pokazać się partnerce z takim małym penisem. Proszę ekspertów o pomoc! Pozdrawiam i z góry dziękuję
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Na wstępie chciałabym zauważyć, że nie wspominasz ile masz lat. Na podstawie Twojego opisu wnioskuję jednak, że jesteś w okresie pokwitania. Jest to czas gwałtownych zmian w organizmie i wzrostu. Penis także w tym czasie ulega zmianom, wydłuża się, zwiększa objętość, dochodzi do fizjologicznych przebarwień i zwiększenia owłosienia.
Z doświadczenia mogę powiedzieć, że chłopcy w czasie pokwitania często zawyżają wymiary swoich penisów dla wzbudzenia zazdrości u kolegów. Dodatkowo pozostaje pytanie, czy odpowiednio mierzysz penisa. Należy pamiętać, że wymiar należy zbierać już przy nasadzie prącia.
Na koniec pragnę zaznaczyć, że dla kobiety nie długość, a objętość wpływa na odczucia.
Pozdrawiam