Czy jest szansa, że test nie był wiarygodny?

Okres mam średnio co 24 dni, w sytuacjach stresowych zdarza się że co 23. W dzień 24, czyli spodziewanej miesiączki zrobiłam test w godzinach popołudniowych i wyszedł negatywnie.

Dziś jest 27 dzień i nadal nie mam okresu. Za to wczoraj miałam bardzo słabe rdzawe plamki, mam bóle podbrzusza, ale bardzo słabe i od czasu do czasu. Podkreślam, że staramy się z mężem o dziecko. Cykl od 10 miesięcy nie przekroczył 24 dni.

Czy jest szansa, że test nie był wiarygodny?

Witam serdecznie,

Na początku ciąży stężenie HCG może być na tyle niskie, że wynik testu ciążowego jest fałszywie ujemny. Proponuję powtórzenie testu ciążowego. Gdyby kolejny wynik był negatywny, a miesiączka nadal się nie pojawiła, konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam