Czy jest taka możliwość?

Ostatnią miesiączkę miałam 8 października. 15 listopada dowiedziałam się, że jestem w ciąży. 23 listopada miałam robione usg pęcherzyk miał 5,5mm. 14 grudnia kolejne usg i pęcherzyk ma 18mm a zarodek 5,7mm wg usg wynika, że jest to 6 tydzień i 1 dzień ciąży. Czy jest możliwość, że w ciążę zaszłam ok 6 listopada (w dniu spodziewanej miesiączki, której już nie dostałam)?
Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Pani historia rzeczywiście brzmi niezwykle, biorąc pod uwagę że 15 listopada wiedziała Pani już, że jest w ciąży. 6 tydzień i 1 dzień ciąży wg USG oznacza, że w ciążę zaszła Pani ok. 4 tygodnie wcześniej- czyli teoretycznie mniej więcej wtedy, gdy właśnie dowiedziała się Pani o ciąży (zapewne wykonała Pani wtedy test?). Być może wystąpił błąd przy pomiarach pęcherzyka i zarodka lub też do zapłodnienia rzeczywiście doszło wcześniej, np. pod koniec pierwszego tygodnia listopada, ale zarodek początkowo nie rozwijał się w przewidywanym tempie (co się praktycznie nie zdarza...).
Jeśli jednak lekarz wykonujący USG nie zauważył w badaniu odchyleń od normy, to nie należy się przejmować, a za datę porodu przyjąć tę, która wyznaczona będzie w czasie USG w 10-12 tygodniu.

Pozdrawiam serdecznie!