Czy jest to objaw ciąży, czy może tylko jakieś zatrucie?

Witam!
Pojawiły się u mnie dziś dziwne objawy: biegunka, ból brzucha z lewej strony, ból głowy i nie miałam w ogóle apetytu, jedynie chęć wymiotowania! Kochałam się z chłopakiem 2,5 miesiąca temu bez zabezpieczenia, ale nie doszło do wytrysku do środka!
Czy jest to objaw ciąży, czy może tylko jakieś zatrucie? Jestem przed okresem! Proszę bardzo o poradę? Okres ostatniego miesiąca miałam normalnie!
Bardzo dziękuję i pozdrawiam!
Jola

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcyjną, jednakże w opisanej sytuacji jeśli okres pojawił się prawidłowo, istnieje małe prawdopodobieństwo ciąży.
Opisane objawy mogą mieć związek z infekcją lub zatruciem pokarmowym. Jeśli jednak objawy nie ustąpią w ciągu 2-4 dni, to warto wykonać test ciążowy.
Niekiedy zdarza się, że pomimo zapłodnienia u niektórych kobiet, może pojawić się krwawienie przypominające terminem miesiączkę. Jednak zazwyczaj ciąży towarzyszy zatrzymanie miesiączki.

Redakcja abcZdrowie.pl