Czy jest to oznaka zbliżającego się okresu?

Kochałam się z chłopakiem i nie użyliśmy prezerwatywy. Nie doszedł we mnie, okres od zawsze miałam nieregularny, ostatnio mój cykl trwał tylko 20 dni. Od dwóch tygodni pojawił się w pochwie brązowy śluz, ale widoczny jest tylko na papierze.
Odczuwam ból w prawej pachwinie i w piersiach. Czy to może być ciąża? Czy jest to oznaka zbliżającego się okresu?
Dodam jeszcze, że takie brązowe plamienia zdarzały mi się nieraz przed okresem lub występowały zamiast niego.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Jeżeli nie doszło do wytrysku nasienia ryzyko ciąży jest bardzo małe. Mogło dojść do kontaktu z preejakulatem, który wydziela się podczas pobudzenia seksualnego. Może on zawierać nieznaczne ilości plemników, o znacznie upośledzonej ruchliwości co obniża ich zdolność do zapłodnienia. We własnym zakresie proponuję wykonanie test ciążowego.

Plamienia, które trwają już od około dwóch tygodni mogą być związane np. z zaburzeniami hormonalnym.

Celem wyjaśnienia przyczyny braku miesiączki oraz plamień proponuję wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam