Czy jestem alkoholikiem? Jak mogę pomóc sobie i mojej rodzinie?

Piję dziennie 2-3 piwa. Umiem odmówić alkoholu, mogę przebywać w towarzystwie osób pijących i nie ciągnie mnie do niego. Lecz gdy wypiję jednego dnia większą ilość alkoholu (pół litra wódki i 2 piwa), to przez kolejne 2 dni nie mogę przestać pić. Taka sytuacja zdarza się raz na półtora miesiąca. Mimo takiej sytuacji nie zaniedbuję pracy i staram się wypełniać niektóre obowiązki domowe.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,
Fakt, iż napisał Pan tę wiadomość świadczy o tym, że zdaje Pan sobie sprawę z istnienia problemu. Dzięki temu wkroczył Pan już na właściwą drogę w kierunku uzdrowienia sytuacji. Niestety popadanie w ciągi alkoholowe, o których Pan pisze, świadczy o tym, iż problem jest już dość głęboki i z pewnością wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą - w tym celu proszę zgłosić się do ośrodka leczenia alkoholizmu. Warto zmierzyć się teraz z zaistniałym problemem, nie szukając dla siebie wymówek.
Znalazł się Pan obecnie w sytuacji trudnej, ale jestem przekonana, iż znajdzie Pan wsparcie w rodzinie, dla której chce się Pan przecież zmienić. Zachęcam Pana do podjęcia tego trudu.
Pozdrawiam serdecznie.

Objawy wskazują na uzależnienie. Zachęcam do wizyty u terapeuty uzależnień. Terapeuta zobowiązany jest do zachowania tajemnicy. Proszę to zrobić pilnie, gdyż problem będzie się pogłębiał.
Pozdrawiam ciepło