Czy jestem chora na cytomegalię?

Jestem w 9. tygodniu ciąży, mam 30 lat. Odebrałam dzisiaj wyniki na toksoplazmozę IgM O,927C0I - wynik wątpliwy. IgG 72,14 IU/ml - wynik dodatni. Jest to moja 3. ciąża, w poprzednich wyniki były negatywne.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Należałoby oznaczyć awidność przeciwciał, ale ze względu na niskie miano IgM a wysokie IgG, można przypuszczać, że przechorowała Pani cytomegalię przed zajsciem w ciążę.

Pozdrawiam