Czy jestem chory?

Witam. Jestem mężczyzną, 46 lat, 188 cm, 84 kg. Od około 4 miesięcy pokasłuję, odczuwam wtedy drapanie tuż nad mostkiem. Od miesiąca pobolewa mnie czasami z lewej strony klatki piersiowej, prawie pod pachą. Po wizycie u lekarza wykonałem rtg klatki piersiowej (płuca i obraz serca w normie), ekg serca (w granicach normy), za dwa miesiące jestem zapisany na echo serca. Wykonałem też badanie krwi - oto wyniki: wbc 3,5 ul, lym% 35.7%, mo 8,7%, gr 55,6%, ly# 1,2ul, mo# 0,3 ul, gr# 1,9 ul, rbc 4,96 ul, hgb 15 g/dl, hct 44,2%, mcv 89 fl, mch 30,2 pg, mchc 33,9 g/dl, rdw 12,4%, plt 92 ul, mpv 10,3 fl, pct 0,095%, pdw 16,4. Dodam, że podobne wyniki mam odkąd pamiętam. Od 1992 roku zrezygnowałem z krwiodawstwa z powodu małopłytkowości. Krzepnięcie krwi w porządku. Często odczuwam senność, m.in. dlatego uprawiam pływanie i biegam. Nigdy nie paliłem papierosów. Często (tak jest od lat) podczas podnoszenia opuszczonej głowy mam mroczki przed oczami i chwilowe zawroty głowy. Apetyt mam dobry, waga od lat na stałym poziomie. Inne badania: gluc 71, chol 200, tg 90, hdl-d 51, crea 0,88, ldl 131. Proszę o opinię.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Sam wysoki poziom hemoglobiny i hematokrytu mógłby wynikać z palenia papierosów (czynnego lub biernego). Niepokojące u Pana jest obniżenie liczby płytek oraz białych krwinek. Taka sytuacja powinna być wyjaśniona prze lekarza hematologa.